Konferencja "Powstrzymać smog - wyzwania i rozwiązania dla Polski", II Forum antysmogowe odbędzie się 29 marca w Ustroniu.

Lokalizacja:
Ustroń
Data rozpoczęcia:
29.03.2019
Data zakończenia:
29.03.2019
Strona www:
https://www.fac...

Konferencja “Powstrzymać smog - wyzwania i rozwiązania dla Polski 2019” to druga edycja wydarzenia zapoczątkowanego w 2018 roku, którego celem jest opracowanie nowych i kompleksowych rozwiązań skutecznej walki z zanieczyszczeniem powietrza, a także podniesienie społecznej świadomości związanych z nim zagrożeń społecznych i zdrowotnych.

Podczas tegorocznego wydarzenia poruszane będą bardzo istotne, interdyscyplinarne aspekty zagadnienia zanieczyszczenia powietrza - medyczne (wpływ smogu na funkcjonowanie organizmu, w tym na układ sercowo-naczyniowy), prawne (możliwe rozwiązania prawne na poziomie gminnym, wojewódzkim, krajowym i unijnym), a także techniczne (nowoczesne rozwiązania technologiczne w walce ze smogiem), ekonomiczne (ile kosztuje nas smog) oraz społeczne (ubóstwo energetyczne). Pragniemy pokazać, że smog to problem wielopłaszczyznowy, dotykający swoimi skutkami wszelkich obszarów życia społecznego i gospodarczego.

Tegoroczna konferencja podzielona została na cztery moduły:

  • Diagnoza: “Polska w smogu: zagrożenia dla zdrowia, gospodarki i społeczeństwa. Perspektywa regionalna i krajowa”,
  • Wyzwania: “Powstrzymać smog, wyzwania i rozwiązania dla Polski. Perspektywa regionalna i krajowa”,
  • Rozwiązania: “Codzienne wybory w walce ze smogiem”,
  • Case Studies: “Rozwiązania prawne i organizacyjne w walce ze smogiem - Sesja samorządów i NGO”.

W debatach udział wezmą decydenci z resortu zdrowia, ministerstwa technologii i rozwoju, politycy, samorządowcy, aktywiści społeczni, dziennikarze, przedstawiciele środowisk pacjenckich oraz świata naukowego, ekolodzy, przedstawiciele biznesu a także lekarze.

W ramach tegorocznej edycji konferencji “ Powstrzymać smog - wyzwania i rozwiązania dla Polski” odbędzie się także specjalna sesja dla przedstawicieli samorządów pt.: “Zdrowe powietrze - zdrowy samorząd”, podczas której poruszane będą tematy związane z lokalnymi problemami walki z zanieczyszczeniem powietrza.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij