W dniach 25-26 kwietnia ponownie w Augustowie w Ośrodku „Warszawa” odbędą się kolejne Wiosenne Spotkania Neonatologiczne.

Lokalizacja:
Augustów
Data rozpoczęcia:
25.04.2019
Data zakończenia:
26.04.2019
Strona www:
http://wsn.com.pl/

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Jak co roku wiosną, serdecznie zapraszam Państwa na Wiosenne Spotkania Neonatologiczne. W roku 2019 organizujemy je dla Państwa w dniach 25-26 kwietnia, ponownie w Augustowie, w Ośrodku „Warszawa”, kontynuując zamiłowanie do pięknej Doliny Augustowskiej.

Tematem przewodnim WSN 2019 będzie poprawa jakości pracy w neonatologii. Poruszane zagadnienia obejmą akredytację szpitala, organizację pracy oddziału neonatologicznego z punktu widzenia dyrektora szpitala i ordynatora, a także NFZ. Będzie możliwość porównania systemów opieki nad noworodkiem w Polsce i Kanadzie, zapraszamy bowiem Gościa specjalnego, prof. Jaquesa Belika z SickKids Hospital z Toronto. 

Będą tematy z zakresu zaburzeń stanu zdrowia kobiet w ciąży i ich wpływu na stan płodu i noworodka. Będziemy poszerzać wiedzę o sprzęcie w terapii oddechowej i monitorowaniu noworodka. Prawidłowe leczenie, diagnostyka i optymalne żywienie noworodka od pierwszych chwil życia także znajdzie poczesne miejsce w programie konferencji. Zaproszeni Wykładowcy zaprezentują także doniesienia z największych światowych zjazdów neonatologicznych, które zwróciły ich największą uwagę. Po raz kolejny specjalną sesję i warsztat poświęcimy aspektom prawnym naszej pracy. Zapraszamy prawnika zaangażowanego w edukację i obronę lekarzy w procesach sądowych.  

Szeroka jest również oferta warsztatów związanych z konferencją. Unikatowym warsztatem będzie terapia oddechowa noworodka prowadzona przez prof. Jaquesa Belika. Inne – resuscytacja noworodka, szczepienia ochronne, wspomaganie oddychania, warsztaty USG, aEEG, żywienie enteralne i parenteralne noworodków to tylko niektóre z propozycji, jakie przygotowujemy dla uczestników. Jestem przekonana, że każdy lekarz, pracujący na różnych poziomach opieki nad noworodkiem znajdzie dla siebie interesujący temat. 

Tradycyjna u neonatologów w Polsce otwartość na wiedzę i nowe doświadczenia, a także wrażliwość na piękno przyrody i serdeczność w kontaktach towarzyskich skłania nas do wspólnych spotkań przy okazji konferencji. Mam nadzieję, że ta wspaniała postawa i tym razem przywiedzie Państwa do Augustowa, na Wiosenne Spotkania Neonatologiczne.

Serdecznie zapraszam. 

Maria Wilińska z Zespołem Kliniki Neonatologii CMKP

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij