Powszechnie mówi się, że nowe technologie zmieniają medycynę. Jak to wygląda w rzeczywistości? Raport o rynku startupów medycznych w Polsce nad którym pracuje obecnie MEDmeetsTECH oraz Atena Research&Consulting ma odpowiedzieć na to pytanie.

„Ministerstwo Zdrowia, firmy farmaceutyczne czy lekarze często szukają wiarygodnych informacji jakie innowacje są dostępne na rynku. Niestety, do dziś, można było bazować tylko na żmudnym przeszukiwaniu Internetu w poszukiwaniu pojedynczych informacji. Chcemy to zmienić, przygotowując kompendium wiedzy o startupach medycznych w Polsce – w postaci raportu” – deklarują organizatorzy MEDmeetsTECH. „Na bieżąco jesteśmy w kontakcie z większością startupów med-tech i widzimy ich potencjał. Chcemy podzielić się tą wiedzą. Wierzymy, że pomoże to zbudować zaufanie do innowacji oraz umożliwi ich szybszy rozwój.”

Co znajdzie się w raporcie?

Raport opisywać będzie startupy z szeroko pojętego obszaru medycyny i lifescience, a także ich doświadczenia we współpracy z dużymi firmami czy instytucjami medycznymi oraz rządowymi. Dokument będzie ogólnie dostępny i bezpłatny. Raport zostanie zaprezentowany na najbliższej edycji konferencji MEDmeetsTECH, która odbędzie się 26 marca 2019 w Warszawie (medmeetstech.com). 

Przy realizacji badania współpracujemy z agencją badawczo-strategiczną Atena Research & Consulting, która na co dzień zajmuje się m.in. badaniami rynku i projektami strategicznymi dla rynku medycznego i technologicznego. 

Korzyści dla startupów

„Startupy, które wezmą udział w badaniu tak naprawdę działają na rzecz całego środowiska startupowego. Widzimy nadal małe zaufanie do innowacji medycznych – chcemy pokazać, że niesłusznie, bo wiele się dzieję w tym temacie w Polsce” – dodaje Janusz Kowalski, jeden z organizatorów MEDmeetsTECH.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij