W dniach 7-8 czerwca 2019 r. odbędzie się w Warszawie I edycja konferencji "Ochrona serca w cukrzycy".

Lokalizacja:
Warszawa
Data rozpoczęcia:
07.06.2019
Data zakończenia:
08.06.2019
Strona www:
http://sercewcu...

Cukrzyca i nadciśnienie tętnicze to jedne z głównych czynników prowadzących do przedwczesnej miażdżycy, niedokrwienia (często bezobjawowego) i groźnych zaburzeń rytmu serca, dowiemy się jak mimalizować to zagrożenie. Dlatego w trakcie konferencji wiele uwagi zostanie poświęconej problemowi niewydolności serca, który stanowi najczęstszą przyczynę hospitalizacji i jest istotnym czynnikiem śmiertelności wśród pacjentów z cukrzycą typu 2. Podjęte zostaną również rozważania dlaczego w leczeniu chorych na cukrzycę głównym celem terapii, obok osiągnięcia docelowych wartości glikemii i ciśnienia tętniczego krwi, jest również odpowiednie wyrównanie zaburzeń gospodarki lipidowej.

I edycja konferencji to także pierwsze interaktywne forum przypadków klinicznych - Serce w Cukrzycy, które rozpocznie się podczas wydarzenia i zostanie przeniesione na specjalny, poświęcony temu problemowi serwis internetowy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: lekarzy specjalistów diabetologów i kardiologów, lekarzy medycyny rodzinnej i podstawowej opieki zdrowotnej. Wspólnie stwórzmy koalicję na rzecz ochrony serc i życia pacjentów z cukrzycą.

Główne tematy: 

  • Kardiodiabetologia – europejskie wytyczne – interdyscyplinarny dwugłos z perspektywy czasu – co się stało w ciągu 5 lat – czego spodziewać się w nowym dokumencie?
  • Cukrzyca a choroba niedokrwienna serca
  • Cukrzyca a nadciśnienie tętnicze
  • Cukrzyca a zaburzenia rytmu serca
  • Cukrzyca a niewydolność serca
  • Cukrzyca a dyslipidemia
  • Sport, cukrzyca i serce – na zakończenie konferencji
  • FORUM przypadków klinicznych: serce w cukrzycy

Szczegóły na sercewcukrzycy.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij