Studenci z koła naukowego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zwyciężyli w tegorocznym konkursie POTENCJOmetr - na najlepszy studencki projekt naukowy w Polsce.

Projekt UMB okazał się bezkonkurencyjny najpierw w kategorii "Life Science", a także w kategorii generalnej konkursu. celem konkursu POTENCJOmetr jest zwiększenie aktywności uczelnianych kół naukowych. Projekty oceniane są w trzech kategoriach: projekty konstruktorskie, projekty z obszaru life science oraz projekty społeczne. Na laureatów konkursu czekają nagrody o wartości 18 tys. zł oraz nagroda główna - 5-dniowa wizyta studyjna w Szwajcarii.

Glejak mózgu jest nowotworem, w którym ponad 90% pacjentów nie przeżywa więcej niż pięć lat od diagnozy. Studencki projekt UMB zakłada wykorzystanie nanocząstek do transportu leku do mózgu, tak by substancja lecznicza aktywowała się w samym guzie. Dzięki temu chorzy mieliby większą szansę na przeżycie. Zakładem Medycyny Regeneracyjnej i Immunoregulacji (gdzie odbywają się badania związane ze zwycięskim projektem) kieruje Prorektor ds. Nauki  UMB, prof. dr hab. Marcin Moniuszko, zaś prace koła naukowego koordynuje dr Kamil Grubczak.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij