Zespół z Uniwersytetu Canterbury w Nowej Zelandii zbudował aparat rentgenowski, bazujący na technologii obrazowania 3D opartej na systemie śledzenia cząstek opracowanym dla Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC) w CERN do wykrycia bozonu Higgsa.

Aparat wykorzystuje technologię Medipix, która tworzy kolorowe obrazy o niesamowitej jakości, dzięki śledzeniu i rejestrowaniu cząstek subatomowych. Na obrazach można zobaczyć najmniejsze detale, które są niezwykle ważne z punktu widzenia medycyny diagnostycznej.

Naukowcy Phil i Anthony Butlerz z Uniwersytetu Canterbury twierdzą, że jest to obecnie urządzenie, które generuje najdokładniejsze obrazy wnętrza ludzkiego ciała. Wyraźnie widać na nich zarysowaną granicę pomiędzy kością, mięśniami i chrząstkami, a przez to również można diagnozować rozmiar i położenie nowotworów.

Aparaty rentgenowskie przyszłości Medipix trafią na rynek niebawem za pośrednictwem firmy MARS Bioimaging, powiązanej z University of Canterbury i zespołami badawczymi z Nowej Zelandii.

Źródło: medicalexpress.com

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij