Na złożony proces eksploatacji instalacji gazów medycznych składa się szereg odpowiedzialnych czynności obsługowych, umożliwiających ich finalnie odbiór gazu (leku) w sposób bezpieczny przez pacjenta.

Stosowanie gazów medycznych jest obecnie bardzo powszechne: używane są nie tylko jako leki, ale także jako medium umożliwiające wykonywanie procedur medycznych czy też jako zasilanie niektórych narzędzi chirurgicznych. Stawia to przed kadrą zarządzającą wyzwania dotyczące racjonalnego gospodarowania gazami medycznymi, nie zapominając przy tym o zapewnieniu najwyższych standardów z uwagi na odbiorców i użytkowników.

Należy także podkreślić, że niedoceniany SRGMiP jest w wielu przypadkach instalacją zapewniającą ciągłość pracy jednostki ochrony zdrowia. Istotny problem stanowią, wciąż jeszcze użytkowane w wielu szpitalach, instalacje wykonane wiele lat temu, niespełniające aktualnych wytycznych − a co za tym idzie – stwarzające istotne zagrożenia. Inny problem dotyczy etapu projektowego – często mało doświadczeni w zakresie instalacji gazów medycznych architekci umiejscawiają maszynownie i magazyny gazów medycznych w pomieszczeniach, które nie spełniają odpowiednich wymogów (w piwnicach lub garażach podziemnych, w pomieszczeniach słabo wentylowanych itp.).

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij