Właściwe i trafne zaprojektowanie architektury logicznej, a następnie fizycznej, jest niezbędnym wstępem do projektowania serwerowni, oczywiście z uwzględnieniem możliwości jej rozbudowy.

Właściwe i trafne zaprojektowanie architektury logicznej, a następnie fizycznej, jest niezbędnym
wstępem do projektowania serwerowni, oczywiście z uwzględnieniem możliwości rozbudowy (skalowalność).
Nie zapominamy o niezbędnych komponentach, takich jak UPS o pojemności pozwalającej na co najmniej 15-minutową pracę przy włączonych wszystkich urządzeniach znajdujących się w serwerowni, a przewidzianych (jako niezbędne) do podtrzymania zasilania w wypadku zaniku zasilania sieciowego. Ten typ podtrzymania zasilania jest kwalifikowany jako tzw. zasilanie gwarantowane, zabezpieczające przed nawet bardzo krótkimi (milisekundowymi) zanikami (lub skokami) napięcia. Odrębnym tematem jest zasilanie rezerwowe (drugie źródło).

Poznaj siedem zagadnień, jakie nalezy przeanalizować przed podjęciem decyzji o budowie własnej serwerowni w szpitalu.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij