Trwa pilotaż e-Recept. Zgodnie z obowiązującą ustawą mają one trafić do powszechnego użytku 1 stycznia 2020 r. Konieczne jest zatem przystosowanie oprogramowania jednostek medycznych i aptek do możliwości ich wystawiania oraz realizacji.

System Asseco Medical Management Solutions (AMMS) przeszedł z sukcesem testy integracyjne z Systemem P1. Tym samym Asseco Poland znajduje się na liście dostawców systemów gabinetowych, gotowych do obsługi informatycznej e-Recept.

Uzyskanie pozytywnej opinii wymagało przejścia przez Asseco szeregu scenariuszy na przeznaczonym do tego celu środowisku testowym, które zostało udostępnione przez CSIOZ w ramach warsztatów „Projectathon e-Recepty”. Wydarzenie odbyło się w dniach 19-20 marca 2018 r. Podczas spotkania sprawdzana była m.in. poprawność komunikacji, we wszystkich zaplanowanych transakcjach, pomiędzy platformą P1, a systemami usługodawców oraz zgodność elektronicznych dokumentów recept i jej realizacji z Profilami IHE: PRE i DIS oraz HL7 CDA zaimplementowanymi w P1.

- AMMS jest w pełni gotowy do podłączania do centralnego systemu zapisywania recept w ramach platformy P1. Ma ona usprawnić obsługę pacjentów oraz ułatwić dostęp do danych medycznych i przyspieszyć proces zakupu leków – powiedział Krzysztof Groyecki Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Wprowadzenie elektronicznych recept ma m.in. wyeliminować problem wynikający z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego, zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów poprzez ograniczenie możliwości wydania nieprawidłowego leku, czy umożliwić dostęp do historii wystawionych recept, dzięki czemu proces leczenia będzie lepiej skoordynowany.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij