Stopień skomplikowania terapii respiratorowej i liczba możliwości jej zastosowań wzrastają, za czym musi nadążyć zarówno menadżer jak i personel szpitala.

Terapia respiratorem jest jednym ze standardów opieki w szpitalnym oddziale ratunkowym i w opiece przedszpitalnej. Pacjenci wymagający wspomagania oddechu nie należą do jednorodnej grupy i często wymagają odmiennych oraz zaawansowanych technik respiratoroterapii. Respiratory transportowe powszechnie używane w polskich oddziałach ratunkowych i zespołach ratownictwa medycznego nie spełniają wymagań stawianych nowoczesnym respiratorom, a ich użycie może wiązać się ze szkodą dla pacjenta. Rośnie potrzeba stosowania nowoczesnych respiratorów dysponujących wieloma trybami pracy w opiece nad pacjentami w stanach nagłego zagrożenia życia, a najbardziej obiecującą i jednocześnie niedocenianą w Polsce metodą wspomagania oddechu jest terapia nieinwazyjna.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij