W dniach 16-18 listopada 2017 roku w Warszawie już po raz 11 odbyła się coroczna Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca – Best of WCLC organizowana pod auspicjami International Association for the Study of Lung Cancer.

Konferencja PolGRP skupiła międzynarodowe grono ekspertów; wśród prelegentów i panelistów znaleźli się wybitni specjaliści z różnych dziedzin medycyny: onkologii, radiologii, pulmonologii, torakochirurgii i patomorfologii. Wydarzenie zgromadziło też niespotykaną dotąd liczbę 530 uczestników oraz liczną reprezentację nowych, ważnych w kontekście leczenia onkologicznego grup: pielęgniarek, fundacji, pacjentów oraz mediów.

Konferencja i warsztaty

Poza tradycyjną formułą sesji konferencyjnych prowadzonych wspólnie z Polskim Towarzystwem Chorób Płuc, Polskim Towarzystwem Onkologicznym i Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, uczestnicy konferencji wzięli udział w warsztatach z udziałem anatomopatologów we współpracy z Polskim Towarzystwem Patologów oraz w warsztatach torakochirurgicznych. Dodatkowo, po raz pierwszy w ramach tegorocznej konferencji, odbyły się warsztaty dla pulmunologów, techników, praktyczne zajęcia radiologiczne oraz warsztaty z diagnostyki obrazowej.

Z perspektywy pacjenta

Innowatorskim elementem wydarzenia była sesja pt. „Warsztaty Organizacji Pozarządowych - perspektywa pacjenta”. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce, podczas którego pacjenci i ich bliscy z całego kraju przyjechali na spotkanie z ekspertami zajmującymi się walką z nowotworem płuca. Mówiono m.in. o diagnostyce i metodach leczenia oraz zaprezentowano nowość – aplikację PilmoInfo ułatwiającą zrozumienie procesu terapeutycznego. PulmoInfo jest narzędziem powstałym z inicjatywy Polskiej Grupy Raka Płuca, stanowiące obszerną i kompleksową bazę wiedzy prowadzącą pacjentów chorych na raka płuca przez wszystkie etapy leczenia. Aplikację można pobrać stąd.

W przyszłym roku spotkanie tradycyjnie odbędzie się w listopadzie 2018 w Centrum Konferencyjnym LIM Warszawa.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij