We współczesnym modelu architektury systemów informatycznych mamy wiele możliwości. Modelem najstarszym i tradycyjnie stosowanym jest własna infrastruktura techniczna na różnym poziomie jej zaawansowania.

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, niezależnie od wymogów nakładanych prawem i nieuchronnie zbliżającej się daty jej obowiązkowego stosowania, staje się nieodzownym elementem procesu leczniczego wszystkich jednostek ochrony zdrowia. Powoduje to, że dostępność i konieczność ochrony danych tam zgromadzonych stają się krytycznymi ogniwami całego procesu. Oczywistą konsekwencją tego faktu jest konieczność zapewnienia odpowiedniej infrastruktury technicznej niezbędnej do funkcjonowania wszystkich warstw systemu informatycznego, w którym przetwarzana jest EDM. We współczesnym modelu architektury systemów informatycznych mamy wiele możliwości. Modelem najstarszym i tradycyjnie stosowanym jest własna infrastruktura techniczna na różnym poziomie jej zaawansowania, zależnym od przyjętych założeń i możliwości finansowych. Kolejnym modelem, jaki pojawił się już w późnych latach sześćdziesiątych, był model dziś nazwany IaaS – Infrastructure as a Service. Była to po prostu usługa udostępnienia infrastruktury technicznej wyspecjalizowanego podmiotu, realizowana w różnych zakresach.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij