Wyróżnienie specjalistycznych przychodni i szpitali poświęconych medycynie sportowej jest zasługą rozwoju „przemysłu sportowego” i wzrastającej mody na zdrowy i sportowy tryb życia. Pojawia się nawet nowy typ hybrydowego obiektu medyczno-sportowego.

Wielu ludzi biegających, jeżdżących na nartach i uprawiających wszystkie inne dyscypliny sportu doznaje kontuzji. Po wyleczeniu kontuzji niezbędna jest rehabilitacja, a następnie profilaktyka, by kontuzje się nie odnawiały. Te podstawowe działy medycyny, czyli: poradnictwo, diagnostyka, zabiegi i rehabilitacja, to esencja działania obiektów medycyny sportowej. Dodatkowo sport profesjonalny wymaga najwyższej jakości opieki medycznej dla zawodników wymagających stałej i bardzo intensywnej opieki medycznej. Powstają kliniki związane z klubami piłkarskimi ze związkami olimpijskimi, laboratoria i instytuty opracowujące nowoczesne metody ćwiczeń i wspomagania profesjonalnych sportowców, którzy już w czasie rehabilitacji wracają do treningów pod okiem medyków.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij