Pół miliona osób z regionu Nowego Sącza, w tym z Krynicy, powiatu gorlickiego i limanowskiego będzie mogło liczyć na kompleksową opiekę kardiologiczną w nowym ośrodku Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii Intercard.

Ośrodek będzie posiadał dzienną rehabilitacją, nowoczesną diagnostyką, leczeniem interwencyjnym i zabiegowym oraz farmakologicznym. Lekarze zapewnią też pacjentom edukację i konsultacje w ramach programu opieki nad pacjentem po zawale, czyli tzw. prewencji wtórnej.

Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu “Intercard” to pierwszy tego typu ośrodek kardiologii w regionie nowosądeckim, obecnie już z ponad 10-letnią tradycją. Powstał w 2005 roku z założeniem leczenia ostrych stanów wieńcowych i dbałości o tzw. złotą godzinę.

- Naszym celem było, aby pacjent z zawałem jak najszybciej trafiał do ośrodka na stół zabiegowy, aby uratować mu życie oraz zniwelować uszkodzenia serca. Taki chory musi mieć jak najszybciej podane leki rozpuszczające zakrzep, przetkane naczynie i założone stenty, by utrzymać drożność tego naczynia i, by jak najmniejszy obszar mięśnia sercowego uległ uszkodzeniu. Dzięki temu nie tylko ratujemy choremu życie, ale też zapobiegamy trwałemu inwalidztwu pacjenta - tłumaczy prof. Dariusz Dudek, wybitny kardiolog, konsultant medyczny ośrodka w Nowym Sączu.

Ośrodek przy ul. Młyńskiej 5 dotychczas wykonywał również planowe koronarografie, leczenie chorych z wadami serca, miażdżycy naczyń obwodowych, w tym angiografię kończyn dolnych, angioplastyki obwodowe, a także leczenie z zakresu elektrofizjologii, w tym zabiegi elektryczne, wszczepianie rozruszników i kardiowerterów-defibrylatorów, ablacje oraz diagnostykę i leczenie farmakologiczne. Ośrodek jest również przygotowany do zabiegów obejmujących tętnice szyjne i zapobiegania udarowi mózgu i leczenia udarów. Nowy budynek Centrum Kardiologii przy ul. Kilińskiego 68 to rozszerzenie profilu działalności o rehabilitację dzienną i edukację oraz innowacyjne zabiegi hybrydowe, a także możliwość przyjmowania i konsultowania większej ilości pacjentów i zmniejszenie kolejek.

- Dotychczas miesięcznie leczyło się u nas ok. 150 pacjentów, a na oddziale mieliśmy 14 łóżek. W nowym budynku, przy dodatkowych 25 łóżkach będziemy mogli zapewnić leczenie mniej więcej 300 pacjentom miesięcznie. Nowy oddział wykorzystuje 2 piętra budynku - na parterze zlokalizowane są poradnie kardiologiczne oraz nowocześnie wyposażona rehabilitacja, na pierwszym piętrze oddział łôżkowy. Dodatkowo na trzecim  piętrze znajduje supernowoczesna  sala hybrydowa do zabiegów kardiologiczno-chirurgicznych -  przybliża Marcin Pasternak, Prezes Zarządu Intercard Sp. z o.o.

Nowe kontrakty z NFZ obowiązują od 01.10.17 r. W ośrodku już znalazło i znajdzie zatrudnienie cały szereg administracyjnych i medycznych  specjalistów. Od lekarzy kardiologów, poprzez pielęgniarki i rehabilitantów, a także medycznych konsultantów z innych dziedzin w poradniach m.in. geriatrzy, psychologowie, neurolodzy i dietetycy. Po raz pierwszy w regionie uruchomiona została rehabilitacja dzienna i nowoczesna diagnostyka, a także kompleksowy program edukacyjny dla pacjentów z chorobami serca i naczyń na taką skalę.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij