Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu będzie funkcjonowało Centrum Radioterapii Amethyst. Placówka powstaje w ścisłej współpracy z Wielospecjalistycznym Szpitalem w Zgorzelcu.

Wielospecjalistyczny Szpital w Zgorzelcu to jedna z najdynamiczniej rozwijających się placówek szpitalnych na Dolnym Śląsku. Prowadzi oddziały chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej i chemioterapii oraz dysponuje pełnym zapleczem diagnostycznym. Przyszpitalne  przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej realizują pakiet onkologiczny dla 400 tys. mieszkańców. Aby prowadzić kompleksowe, pełnoprofilowe leczenie onkologiczne, szpital potrzebuje ostatniego ogniwa - radioterapii.

Radioterapia w zgorzeleckim szpitalu zostanie uruchomiona w czwartym kwartale br. za sprawą międzynarodowej sieci Amethyst, której pierwszy ośrodek w Polsce działa od grudnia 2013 roku w Krakowie. W ciągu trzech lat funkcjonowania krakowski Amethyst przeprowadził leczenie ponad 5 tysięcy pacjentów, stosując zarówno najnowocześniejsze techniki radioterapii, jak i brachyterapię.

Centrum Radioterapii Amethyst powstaje na działce tuż przy Wielospecjalistyczny Szpitalu w Zgorzelcu. Obecnie budowa znajduje się na etapie prac wykończeniowych w nowo powstałym, trzykondygnacyjnym  budynku, którego powierzchnia wynosi 2200 m kw. Gotowe są już bunkry wykonane w specjalnej technologii zapewniającej odpowiednią ochronę przed promieniowaniem. Strop bunkrów ma 2,4 metra grubości, a ich ściany nawet 3 metry. W lipcu rozpocznie się instalacja najnowszych akceleratorów firmy Elekta. Docelowo placówka będzie wyposażona w trzy akceleratory. Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 60 mln złotych.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij