Celem oceny USG point-of-care jest podjęcie ukierunkowanych interwencji terapeutycznych lub przeprowadzenie dalszej, pogłębionej diagnostyki nacelowanej na podejrzewaną patologię.

Istotą diagnostyki point-of-care (POC) jest możliwość szybkiego uzyskania istotnych informacji medycznych dzięki przeprowadzeniu testu diagnostycznego bezpośrednio w miejscu leczenia pacjenta. Podejście takie pozwala na bezzwłoczne podjęcie niezbędnych decyzji terapeutycznych. W odróżnieniu od tego wynik typowego badania dodatkowego (laboratoryjnego lub obrazowego) dostępny jest dla prowadzącego leczenie z opóźnieniem rzędu godzin lub nawet dni, w zależności od rodzaju, miejsca i trybu przeprowadzenia badania. Opóźnienie to wynika z sumy opóźnień powstających na poszczególnych etapach obróbki badania: czasu koniecznego na przekazanie materiału (lub danych) do właściwej pracowni, czasu analizy/interpretacji oraz czasu niezbędnego do zwrotnego przekazania wyniku.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij