Zarówno państwowe szpitale, jak i NZOZ-y różnią się między sobą organizacją pracy personelu oddziałów położniczo-ginekologicznych lub noworodkowych, warunkami wyposażenia, ale przede wszystkim stopniem jego referencyjności.

Oddział neonatologii jest oddziałem lub pododdziałem przeznaczonym dla dzieci przedwcześnie urodzonych lub urodzonych z powikłaniami czy podejrzeniem choroby zakaźnej, a których stan wyklucza ich przebywanie z matką w systemie rooming-in. Podstawowym zadaniem oddziału jest monitorowanie i podtrzymywanie załamujących się funkcji życiowych dzieci, prowadzenie odpowiednich pomiarów diagnostycznych i terapii. Przebywający na tym oddziale pacjenci są różnorodni pod względem patologii, lecz wspólne jest dla nich potencjalne zagrożenie jednej lub więcej funkcji życiowych. Dzieci trafiające na ten oddział wymagają na ogół wspomagania podstawowych funkcji życiowych i stałej ich obserwacji, co wymusza wyposażenie go w bardzo specjalistyczny sprzęt, wymagający podłączeń specjalistycznych mediów oraz określonych warunków dla pomieszczeń (powierzchnia, temperatura, media).

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij