Do szybkiego przeprowadzenia akcji niezbędny jest sprawny obieg informacji. Dlatego bardzo istotną rolę odgrywa dyspozytor medyczny, który uruchamia całą procedurę zdarzenia masowego.

Przez ostatnie dwadzieścia lat w polskim systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM) zaszły ogromne zmiany. Pierwszym czynnikiem determinującym były przemiany ustrojowe, później przystąpienie Polski do NATO (1997 r.), kolejnym impulsem była akcesja Polski do Unii Europejskiej (2004 r.). Obecnie funkcjonuje szereg ustaw określających zakres systemu PRM. Najważniejszym aktem prawnym jest Ustawa z dnia 8 września 2006 r. o PRM, która określa zasady funkcjonowania, organizacji i finansowania systemu oraz zasady zapewnienia edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Celem szczegółowym niniejszej publikacji jest przedstawienie roli systemu ratownictwa medycznego, w szczególności dyspozytora medycznego, w zarządzaniu zdarzeniami z dużą liczbą osób poszkodowanych.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij