W poniedziałek, 20 lutego odbyło się uroczyste otwarcie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

Nowoczesny ośrodek oferuje zaawansowaną diagnostykę oraz leczenie dla pacjentów onkologicznych.

Budowa ośrodka zakończyła się w 2014 r. Placówkę wyposażono m.in. w jedne z najnowocześniejszych w Polsce akceleratory – przyspieszacze liniowe, służące prowadzeniu zaawansowanej radioterapii pacjentów. Po zakończeniu inwestycji Szpital przez dwa lata leczył chorych na własny koszt. Pod listem placówki do NFZ z prośbą o przyznanie kontraktu na świadczenie usług podpisało się aż 6 tysięcy osób. Środki na finansowanie leczenia przyznano Szpitalowi we wrześniu ubiegłego roku.

Z okazji uroczystego otwarcia na ręce dyrekcji Szpitala, list gratulacyjny przekazał m.in. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, wyrazy uznania dla Szpitala przekazał też Andrzej Jacyna, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podczas oficjalnego otwarcia, za wsparcie dziękował gościom Zbigniew Grzywnowicz, dyrektor Zagłębiowskiego Centrum Onkologii.

To dla nas wyjątkowy dzień. Właśnie dziś, gdy mija 135 lat od powstania Szpitala, gościmy Państwa w nowoczesnym obiekcie dedykowanym onkologii. W ten sposób chcemy podziękować wszystkim osobom, dzięki którym powstało i tak dobrze funkcjonuje Zagłębiowskie Centrum Onkologii – powiedział dyrektor Zbigniew Grzywnowicz , dodając: – Wyjątkową wartością Szpitala jest cała kadra, która podjęła trud leczenia pacjentów mimo braku kontraktu. Dziś infrastruktura tego obiektu prezentuje się imponująco. Liczba badań, którą wykonano w placówce w ciągu dwóch lat pokazuje, że decyzja o budowie i uruchomieniu Centrum Onkologii była jedyną słuszną drogą.

Symbolicznego przecięcia wstęgi w nowym budynku, obok dyrekcji Szpitala i władz miasta dokonali przedstawiciele środowisk pacjenckich – Stowarzyszenia Amazonek „Życie”, Polskiego Towarzystwa Stomijnego „Pol-ilko”, a także Pani Adriana Kruszewska, jedna z pacjentek Szpitala.

Z okazji otwarcia, Szpital zaprosił przybyłych gości do zwiedzenia ośrodka. Obejrzano Zakład Radioterapii ze wspomnianymi akceleratorami, a także zaawansowany sprzęt w Zakładach Diagnostyki Obrazowej oraz Medycyny Nuklearnej, który został zakupiony w trakcie inwestycji. O tym, na jak wysokim poziomie leczy się w Dąbrowie Górniczej pacjentów onkologicznych, opowiedzieli sami lekarze.

Dzięki otwarciu ZCO województwo śląskie z sześcioma ośrodkami onkologicznymi stało się liderem onkologii w Polsce, co plasuje nasz region w czołówce europejskiej.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij