Ostatnie 30-lecie to ogromny postęp w wewnątrznaczyniowym leczeniu tętniaków aorty brzusznej i piersiowej, które dawniej operowane były z wykorzystaniem otwartych technik chirurgicznych.

Początki chirurgii wewnątrznaczyniowej to koniec lat 80. XX w. Największym wydarzeniem tego okresu była pierwsza implantacja endograftu aortalnego przez rosyjskiego chirurga Volodosa w 1984 roku. Rozpoczęto nowy rozdział pod postacią angioplastyk tętniczych z użyciem stentów i protezowania wewnątrznaczyniowego przy pomocy stentów krytych, co znalazło zastosowanie w leczeniu zwężeń i niedrożności tętnic. Ostatnie 30-lecie to ogromny postęp w wewnątrznaczyniowym leczeniu tętniaków aorty brzusznej i piersiowej, które dawniej operowane były z wykorzystaniem otwartych technik chirurgicznych. Po erze zabiegów naprawczych na tętnicach oraz tętniakach nadszedł czas na wewnątrznaczyniowe operacje na układzie żylnym.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij