Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach ma nowego kierownika - Ogólnopolski Przegląd Medyczny

Ireneusz Ryszkiel, pełniący do tej pory funkcję lekarza naczelnego Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu pokieruje Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach.

Ryszkiel będzie pełnił obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu, który wyłoni nowego dyrektora placówki. Prowadzący dotychczas UCK Dariusz Jorg zrezygnował we wtorek ze stanowiska jego dyrektora w związku z podejrzeniem o korupcję. W ostatnim oświadczeniu przekazał, że przyczyną rezygnacji nie są wcale - zdaniem Jorga bezpodstawne - zarzuty stawiane mu przez prokuratora, ale troska o dobro i wizerunek szpitala, o który - jak przekonuje - dbał przez ostatnie 6 lat.

W miniony piątek przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformowali, że dyrektor Centrum usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej - sprzętu RTV o wartości kilkunastu tysięcy złotych, oraz zarzut działania na szkodę Centrum. Miało ono polegać na zawarciu z jedną z firm niekorzystnych umów na ok. 700 tys. zł. Dyrektor usłyszał zarzuty w miniony czwartek w śląskim wydziale zamiejscowym departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach to jeden z największych szpitali w woj. śląskim, cieszący się renomą wśród pacjentów. Powstało w wyniku połączenia dwóch placówek medycznych: Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii oraz Centralnego Szpitala Klinicznego. Dysponuje ok. 600 łóżkami w dwóch lokalizacjach, oferując pełne świadczenia medyczne, od diagnostyki, przez lecznictwo ambulatoryjne, po leczenie szpitalne. Placówka rozwija też opiekę onkologiczną m.in. nad pacjentami z bardzo rzadkimi nowotworami neuroendokrynnymi.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij