Proces starzenia się polskiego społeczeństwa w ciągu ostatnich lat gwałtownie przyśpieszył, długość życia wzrosła. Wzrosła również świadomość konieczności zapewnienia osobom chorym na Alzheimera i pokrewne schorzenia właściwej opieki i terapii.

Jeszcze 30-40 lat temu nie było na świecie specjalistycznych obiektów poświęconych wyłącznie chorym z demencjami i chorobą Alzheimera. Pierwszy taki obiekt powstał w Centrum Geriatrycznym w Filadelfi i w połowie lat siedemdziesiątych XX wieku. Dopiero w 1988 roku opublikowano pierwsze wskazówki dotyczące projektowania dla pacjentów z demencją. Wcześniej starszych pacjentów z problemami natury psychicznej umieszczano w szpitalach psychiatrycznych. Gwałtowne starzenie się społeczeństw zachodnich, połączone z wydłużaniem się życia, spowodowało lawinowe narastanie liczby zachorowań na demencję. Sukcesy współczesnej medycyny ograniczyły znacznie umieralność z powodów kardiologicznych, onkologicznych i internistycznych.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij