Nowe możliwości Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej - Ogólnopolski Przegląd Medyczny

Mieszkańcy województwa podkarpackiego mają już możliwość elektronicznego rejestrowania się u ponad 1100 lekarzy na ponad 1500 usług medycznych.

Podkarpacki System Informacji Medycznej (PSIM) to nowoczesny portal służący gromadzeniu, analizie i udostępnianiu informacji na temat udzielonych lub planowanych świadczeń w placówkach służby zdrowia. Innymi słowy, pacjenci mogą dzięki niemu znaleźć w internecie informacje o zakresie i dostępności usług świadczonych w przychodni lub szpitalu. Mogą również zapisać się na wizytę u wybranego lekarza, a także na bieżąco śledzić wszystkie rejestracje, dzięki czemu poznają liczbę osób zapisanych do danego specjalisty.

Platforma umożliwia ponadto zarejestrowanym placówkom medycznym elektroniczną wymianę informacji. Dzięki temu wszystkie dane na temat pacjentów będą mogły podążać za nimi po podłączonych do PSIM placówkach na terenie województwa podkarpackiego. Aby skorzystać z usług PSIM, wystarczy wejść na stronę internetową platformy (https://psim.podkarpackie.pl/) i w kilku krokach zarejestrować swoje konto. Potrzebne będzie jedynie posiadanie aktywnego konta poczty elektronicznej oraz aktualnego numeru telefonu komórkowego. Po przejściu procesu rejestracji pozostaje już tylko potwierdzenie swoich danych przy najbliższej wizycie w placówce medycznej.

Nawet bez aktywnego konta, system udostępnia prostą i przejrzystą listę usług i placówek medycznych. Umożliwia ona wyszukanie  konkretnego szpitala, zdobycie jego danych teleadresowych oraz informacji na temat jego specjalności, a także wszystkich wykonywanych w nim usług, lekarzy wybranej specjalizacji oraz wolnych terminów, w których konkretna usługa może zostać wykonana.

W portalu można również założyć subkonto dla osoby niepełnoletniej. Rodzice mogą więc w prosty sposób zapisać swoje dzieci na wizytę u lekarza lub odwołać ją, gdy zajdzie taka potrzeba. Będą także na bieżąco z wszystkimi terminami zaplanowanych wizyt. Co jednak najważniejsze, podanie numeru telefonu komórkowego podczas rejestracji sprawia, że z kilkudniowym wyprzedzeniem otrzyma się darmową wiadomość SMS przypominającą o zaplanowanej wizycie.

Uruchomienie PSIM poprawiło jakość usług medycznych świadczonych mieszkańcom województwa podkarpackiego. Nie tylko zyskali oni szybszy dostęp do informacji, ale i możliwość wygodnego zapisywania się na wizyty. To zaś przekłada się na zmniejszenie kolejek w placówkach medycznych oraz możliwość lepszego zarządzania dostępnym czasem lekarzy.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij