Rozmowa z prof. dr. hab. Andrzejem Maciejczakiem, ordynatorem Oddziału Neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie, kierownikiem Katedry Neurochirurgii i Spondyliatrii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Nowoczesne technologie wyrosły z nowoczesnych technik obrazowania – opierają się one na dwóch filarach, tj. tomografii komputerowej oraz rezonansie magnetycznym. W tym drugim wypadku należy wspomnieć o odmianach MR, czyli rezonansie czynnościowym, który pokazuje, jakie części kory mózgowej odpowiadają za konkretne funkcje, oraz o badaniach metodą traktografii, dzięki której widzimy drogi prowadzące impulsację z kory mózgowej na obwód. Te nowoczesne osiągnięcia diagnostyczne pozwalają nawigować operatora w dojściu do celu chirurgicznego – położonego zarówno w mózgu, jak i kręgosłupie, co jest niezwykle istotne w operacjach neurochirurgicznych.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij