W ramach projektu podczas trzech kolejnych weekendów października studenci i absolwenci szkół wyższych podejmą dyskusję dotyczącą problemów i wyzwań, przed którymi staje sektor ochrony zdrowia.

„Liderzy Ochrony Zdrowia” to projekt organizowany przez Fundację im. Lesława A. Pagi, którego celem jest kształcenie przyszłej kadry menedżerskiej ochrony zdrowia. Przygotowane w jego ramach warsztaty i zajęcia poszerzą wiedzę studentów z zakresu finansowania, zarządzania i regulacji prawnych w tym sektorze. Prelegenci przestawią także kwestie związane z wdrażaniem innowacji z zakresu telemedycyny, która w Polsce jest wciąż słabo rozwinięta, a także polską i zagraniczną perspektywę rozwoju branży, rynkiem ubezpieczeń prywatnych czy procesem wprowadzania produktu farmaceutycznego na rynek.

Część zajęć zostanie poprowadzona przez partnerów projektu – przedstawiciel firmy ZARYS International Group, opowie o wyzwaniach w funkcjonowaniu prywatnych podmiotów działających w sektorze ochrony zdrowia na przykładzie firmy działalności firmy.

– Celem mojej prezentacji będzie pokazanie różnych zagadnień dotyczących funkcjonowania i rozwoju firmy działającej na rynku medycznym w branży jednorazowego sprzętu medycznego. Ponadto chciałbym zwrócić uwagę na istotne aspekty związane z przeprowadzaniem procesów zakupowych sprzętu medycznego w szpitalach polskich, a także zagranicznych oraz pokazać wpływ prawa zamówień publicznych na funkcjonowanie tego rynku” – mówi Paweł Ossowski, Wiceprezes Zarządu ZARYS International Group.

Ważnym aspektem poruszanym podczas szkoleń będzie finansowanie szpitali w Polsce. Swoją wiedzą z przyszłymi liderami podzielą się eksperci Magellan SA – firmy, która po raz drugi wspiera inicjatywę.

– Poprzednia edycja pokazała nowatorskie i zaskakująco dojrzałe podejście przyszłych menadżerów do zarządzania opieką medyczną. Widząc ich zaangażowanie i potrzebę poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, wiemy, że udział w tym projekcie to inwestycja w młodych i ambitnych ludzi. Dziś jeszcze kandydatów, a w przyszłości liderów ochrony zdrowia. Wymiana wiedzy i doświadczenia z praktykami rynkowymi ułatwi im podejmowanie wyzwań w dalszej działalności – mówi Urban Kielichowski, Członek Zarządu Magellan SA.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij