Łódzka firma zaprojektowała koszulkę tekstylną do pomiaru EKG przeznaczoną dla pacjentów objętych rehabilitacją kardiologiczną. Wyniki można odczytać na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Projekt powstał we współpracy firmy Inovatica, która stworzyła oprogramowanie, Politechniki Łódzkiej odpowiedzialnej za połączenie koszulki z sensorami pomiarowymi oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którego zadaniem była walidacja i weryfikacja otrzymywanych sygnałów.

Koszulka ma możliwość łączenia się z urządzeniami mobilnymi za pomocą technologii bluetooth, dlatego może być wykorzystywana przy zdalnym monitorowaniu pacjenta, będącego w trakcie rehabilitacji kardiologicznej.

– Projekt polegał na stworzeniu systemu pomiarowego, który będzie zintegrowany z materiałem koszulki w ten sposób, żeby mogła ona podlegać praniu, wycieraniu, normalnemu użytkowaniu. Cała trudność polegała na tym, w jaki sposób połączyć system z elektrodami pomiarowymi, który jest normalnie stosowany w systemach holterowskich, z włókienniczym wyrobem jakim jest koszulka – opowiada szef firmy Inovatica, Bogumił Zięba.

Zespół uzyskał 300 tys. zł unijnego dofinansowania w ramach działania III.3 "Rozwój B+R w przedsiębiorstwach” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Został wyróżniony nagrodą "Mocni w biznesie" w kategorii "Innowacje z potencjałem”.

Fot. Inovatica

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij