Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu została wyposażona w sprzęt medyczny z elementami wykonanymi z miedzi przeciwdrobnoustrojowej Cu+, dostarczony przez Europejski Instytut Miedzi.

Sprzęt ma pomóc w dbaniu o higienę i zapobiegać rozprzestrzenianiu się groźnych mikroorganizmów wśród personelu i pacjentów Przylądka Nadziei – wrocławskiego dziecięcego centrum onkologicznego.

Cieszymy się, że możemy wesprzeć Fundację i Przylądek Nadziei sprzętem medycznym, który jest nie tylko funkcjonalny i przydatny, ale dodatkowo pomaga dbać o zachowanie najwyższych standardów higienicznych – mówił Michał Ramczykowski, prezes Europejskiego Instytutu Miedzi, podczas przekazania dodatkowego wyposażenia centrum onkologicznego. – Przylądek Nadziei jako nowoczesny ośrodek onkologii dziecięcej i wiodący ośrodek przeszczepowy w Polsce zasługuje na to, by trafiały do niego najnowsze technologie, pozwalające chronić zdrowie i życie małych pacjentów.

Wśród przedmiotów jest 15 jezdnych wieszaków teleskopowych (służących pacjentom do przemieszczania się w sytuacji, gdy muszą mieć stale podawane płyny), 10 stetoskopów lekarskich oraz 5 półek medycznych, na które podczas zabiegu personel odkłada potrzebne sprzęty i akcesoria. Wszystkie przedmioty wyposażone są w elementy dotykowe ze stopów miedzi o udowodnionym działaniu przeciwdrobnoustrojowym. Takie powierzchnie dotykowe doskonale uzupełniają standardowe środki kontroli zakażeń stosowane w szpitalach i innych placówkach służby zdrowia.

Miedź posiada właściwości przeciwdrobnoustrojowe, co oznacza, że ze swojej powierzchni skutecznie usuwa bakterie, wirusy i grzyby, chroniąc nas w ten sposób przed chorobami zakaźnymi (80 proc. chorób zakaźnych jest przenoszonych przez dotyk). Zabija bakterie także w okresach pomiędzy rutynowym czyszczeniem i dezynfekcją. Miedziane powierzchnie dotykowe eliminują mikroorganizmy takie jak gronkowiec złocisty, pałeczki okrężnicy (Escherichia coli) czy norowirusy, które są częstą przyczyną infekcji.

Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu pod kierownictwem prof. Alicji Chybickiej jest wiodącym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Przeprowadza się tu ponad połowę wszystkich operacji transplantacji szpiku wykonywanych na terenie kraju. Rocznie pod opieką kliniki przebywa ponad dwa tysiące małych pacjentów. Przylądek Nadziei to nowa siedziba kliniki, będąca częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij