O wycenach procedur kardiologicznych zaproponowanych przez AOTMiT rozmawiamy z prof. dr. hab. med. Piotrem Hoffmanem, kierownikiem Kliniki Wad Wrodzonych Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie, prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Lekarze powinni leczyć – i dla mnie dyskusje na temat finansów są z wielu powodów trudne. Z uwagą słucham Ministerstwa, które z pewnością ma całościowy ogląd sytuacji. Przyglądając się jednak ostatnim wydarzeniom i decyzjom, wiem, że podjęte decyzje w sprawie wycen nie są dobre. Oczywiście nie ma systemu, który by nie konsumował pieniędzy, jednak powinny one być wydawane w sposób ekonomiczny. Nie sztuką jest leczenie pacjentów drogo, cała kwestia polega na tym, by robić to równie dobrze, ale taniej. Jednak np. redukcja kosztów przeznaczonych na sprzęt wiąże się ze zmniejszeniem jego jakości, co w konsekwencji przełoży się na pogorszenie stanu kardiologii – ludzie będą częściej umierać z powodu chorób układu naczyniowego - mówi prof. Piotr Hoffman.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij