Ultrasonografia (USG) jest powszechnie stosowaną, nieinwazyjną i bezbolesną metodą diagnostyki obrazowej wykorzystującą zjawisko odbicia fali ultradźwiękowej od badanych struktur.

Ultrasonografia znajduje coraz szersze zastosowanie w inżynierii biomedycznej zarówno w procesie diagnostyki, jak i terapii. Ciągły postęp technologiczny pozwala na tworzenie wielofunkcyjnej aparatury ultrasonograficznej o bardzo wysokiej rozdzielczości, jak również specjalistycznym oprogramowaniu umożliwiającym obrazowanie 2D, 3D, a nawet 4D. W położnictwie i ginekologii badania ultrasonograficzne (USG) uznawane są obecnie za podstawową metodę obrazowania. USG jest szeroko dostępną, stosunkowo łatwą w wykonaniu (doświadczenie osoby wykonującej badanie), powtarzalną, jak również relatywnie niedrogą metodą, przez co także bardzo popularną.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij