Przeciwieństwem tradycyjnego systemu dystrybucji leków w szpitalach jest system oparty na indywidualnej dawce dla poszczególnych pacjentów, zwany w skrócie unit dose.

Przeciwieństwem tradycyjnego systemu dystrybucji leków w szpitalach jest system oparty na indywidualnej dawce dla poszczególnych pacjentów, zwany w skrócie unit dose. Rozwiązanie to eliminuje, bądź przynajmniej ogranicza do absolutnego minimum, funkcjonowanie apteczek oddziałowych, a dystrybucja leków dokonuje się z poziomu apteki centralnej bezpośrednio dla pacjenta, według indywidualnej recepty wystawianej przez lekarza w systemie informatycznym. Na uwagę zasługuje tu zasadnicza zmiana roli farmaceuty, który z biernego „zaopatrzeniowca” staje się aktywnym uczestnikiem procesu farmakoterapeutycznego poprzez wykonywaną przez siebie procedurę walidacyjną, stanowiącą ważną asekurację lekarza w jego decyzjach związanych z ordynowaniem leków.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij