Nowoczesna pompa insulinowa sprzężona z systemem ciągłego monitorowania glikemii (system CGM) pomoże pacjentom z cukrzycą typu 1.

W odróżnieniu od zwykłych systemów CGM, działających w oparciu o czujnik (sensor ciągłego pomiaru glikemii) System MiniMed 640 G pokazuje nie tylko aktualny poziom cukru, ale i aktualny jego trend oraz alarmuje w sytuacjach  nagłych. Jednak zdecydowanym przełomem jest to, że pompa systemu MM640G - w oparciu o dane z sensora - automatycznie steruje zatrzymaniem i wznowieniem podaży insuliny w przypadku zagrożenia hipoglikemią, również w nocy, kiedy chory śpi. Pacjent ma dzięki temu znacznie większy komfort życia, poczucie bezpieczeństwa i lepiej kontroluje swoją chorobę.

Jak podkreśla prof. Przemysława Jarosz-Chobot, konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, to nowa filozofia leczenia cukrzycy i wielki krok w kierunku tzw. sztucznej trzustki. Prace nad nią weszły w fazę badań klinicznych. Naukowcy chcą opracować takie rozwiązanie, które zapewni diabetykom w pełni automatyczny sposób podawania insuliny, tzw. system zamkniętej pętli. Chodzi o takie urządzenie, które bez udziału pacjenta będzie podawać insulinę lub wstrzymywać jej podaż, w zależności od trendu w kierunku hipo- lub hiperglikemii.

Cukrzyca typu 1 to choroba autoimmunologiczna, spowodowana niemal całkowitym zniszczeniem przez przeciwciała produkujących insulinę komórek ß trzustki.Jeśli nie jest leczona, prowadzi do śmierci. Na ten typ cukrzycy choruje ok. 180 tys. Polaków.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij