Rozmowa z prof. dr. hab. Januszem Andresem, kierownikiem Oddziału Klinicznego Anestezjologii i Intensywnej Terapii nr 2 Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i prezesem Polskiej Rady Resuscytacji.

Pomimo wzrostu świadomości społeczeństwa na temat ważności wykonania wczesnej – do trzech minut od utraty przytomności – defibrylacji ciągle jeszcze rozmieszczone w kraju defibrylatory AED nie są odpowiednio wykorzystane. Na sukces w tym zakresie możemy liczyć wtedy, gdy będzie ich więcej, a świadkowie zdarzenia będą chcieli i umieli je wykorzystać. Należy podkreślić, że nowe Wytyczne Resuscytacji zalecają umieszczanie AED w miejscach, gdzie można spodziewać się zatrzymania krążenia raz na pięć lat, i jest to uzasadnione tak samo jak każda inna skuteczna interwencja medyczna.

Zobacz więcej

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij