Szpital opieki krótkoterminowej zawsze będzie jednym z najważniejszych elementów systemu opieki zdrowotnej z uwagi na fakt, że jest on jedyną jednostką przygotowaną do ratowania ludzi znajdujących się w stanach nagłego zagrożenia utraty życia.

Według najnowszych danych, w województwie śląskim istnieje drastyczny niedobór aż 100 łóżek intensywnej terapii.

Obecnie łóżka intensywnej terapii są obłożone w Polsce w 100% i bez znaczącego poszerzenia tej bazy nie zapewnimy elementarnego bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów. Stad zapewnienie w strukturze oddziałów i łóżek szpitala „ostrego” najwyższego priorytetu dla łóżek intensywnej terapii jest przysłowiową „potrzebą chwili”.

Należy podkreślić, że łóżka intensywnej terapii w szpitalu opieki krótkoterminowej to nie tylko łóżka na OIT (oddziale intensywnej terapii). Są to także łóżka na OIOK (oddziale intensywnej opieki kardiologicznej), OION (oddziale intensywnej opieki neurologicznej – tzw. „oddziale udarowym”), SOR (szpitalnym oddziale ratunkowym), oddziale patologii noworodka (inkubatory).

Zobacz więcej

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij