Instalacja modułów fotowoltaicznych może mieć miejsce na gruncie, dachu lub nawet fasadzie budynku. Część polskich szpitali już podjęła się inwestycji w odnawialne źródła energii.

Placówki medyczne coraz wyraźniej muszą konkurować swoimi usługami o pacjentów, jak również o kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ten ostatni z kolei bardziej wnikliwie przygląda się jakości usług medycznych i ilości posiadanego sprzętu medycznego oraz towarzyszącej mu infrastrukturze. Powoduje to konieczność ciągłych inwestycji, podnoszenia standardów sprzętowych i obniżania kosztów. Jednym z punktów w rachunku zysków i strat placówki medycznej, stanowiącym pozycję o wartości rzędu dziesiątek lub nawet setek tysięcy złotych rocznie, a z którego nie można zrezygnować, jest energia elektryczna. Jest ona zużywana głównie na oświetlenie, chłodzenie oraz funkcjonowanie większości urządzeń w placówce medycznej. Wiele wskazuje na to, że energia będzie w nadchodzących latach drożała zdecydowanie szybciej niż inne produkty potrzebne w obiektach ochrony zdrowia.

Rozwiązaniem, które może pomóc w ograniczeniu tego wzrostu, mogą być odnawialne źródła energii,
taniejące z roku na rok. W szczególności warto zwrócić uwagę na jedną z najszerzej dostępnych i najpopularniejszych technologii OZE, jaką jest fotowoltaika – energia ze słońca. Poza rachunkiem ekonomicznym na korzyść OZE przemawia także ich ekologiczny charakter.

Zobacz więcej

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij