Nowoczesny szpital realizujący potrzeby pacjentów i pracowników powinien wyróżniać się doskonale zaprojektowanym terenem zieleni, skutecznie wspomagającym leczenie i rekonwalescencję chorych oraz regenerację personelu.

Przestrzeganie reguł dotyczących kształtowania zieleni wokół placówek ma na celu zachowanie ładu przestrzennego, przy równoczesnym umocnieniu funkcji rekreacyjnej, społecznej, przyrodniczej i terapeutycznej.

Właściwe zaprojektowanie strefy otaczającej szpital wiąże się z pełnym rozumieniem współczesnej specyfiki i zasad funkcjonowania tych przestrzeni. Ważne jest, aby w procesie projektowym i wykonawczym uwzględniać właściwe kryteria, takie jak:

• potrzeby użytkowników – zarówno pacjentów, jak i personelu,
• funkcje zieleni, ze szczególnym uwzględnieniem oddziaływania terapeutycznego,
• specjalizację szpitala,
• funkcjonalność i program użytkowy przestrzeni,
• powiązania przestrzenne, funkcjonalne i przyrodnicze.

Zobacz więcej

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij