Polski system ochrony zdrowia warto porównać do systemów w pozostałych krajach Unii Europejskiej, najlepiej bazując na danych statystycznych, z uwzględnieniem lokalnych realiów, w tym szczególnie kryzysu, jaki wystąpił na przełomie dekad.

Ocena jakości i funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce jest „tematem dyżurnym”, systematycznie pojawiającym się w środkach masowego przekazu i w prywatnych rozmowach – w zdecydowanej większości przypadków w negatywnej konotacji. Nie sposób nie zauważyć, że owa negatywna ocena bazuje przede wszystkim na obrazie wycinka systemu czy wręcz indywidualnego przypadku. Zasadniczą kwestią jest tu rozbieżność pomiędzy poziomem oczekiwań a realiami, która powoduje przekonanie, iż „wszędzie jest lepiej niż u nas”. Świadomość, „że dobrze nie jest”, zdaje się powszechna. W artykule przedstawiono kilka statystyk, które mogą być przydatne zarówno dla „obrońców”, jak i krytyków systemu.

Zobacz więcej

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij