Patronat honorowy nad spotkaniem objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia Dolnego Śląska, a także Śląski Związek Pracodawców Prywatnych.

Konferencję wspierało liczne grono patronów medialnych oraz 20 firm obecnych w części wystawowej.

Ogólnopolskie Forum Zarządzających w Medycynie rozpoczęło się od wykładu otwierającego pt. “Wyzwania medycyny, czyli gdzie szukać... finansowania”, który był prowadzony przez Krzysztofa Machę, wybitnego eksperta Pracodawców RP oraz wiceprezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych. Prelegent w trakcie wystąpienia przedstawił m.in. dane statystyczne dotyczące udziału publicznych i prywatnych podmiotów, a także omówił kluczowe procesy na rynku ochrony zdrowia w Polsce po roku 2014.

Drugi z wykładów podczas części głównej dotyczył systemu usprawniającego proces cyfryzacji i udostępniania papierowej dokumentacji medycznej. Po tej prelekcji nastąpił podział na cztery ścieżki tematyczne, a także równolegle odbywające się warsztaty towarzyszące, które dotyczyły efektywnego zarządzania w placówkach leczniczych. Podczas poszczególnych bloków, nasi uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie dotacji unijnych, procesu informatyzacji, wzrostu efektywności i zarządzania strategicznego placówki medycznej, ochrony danych osobowych, telemedycyny, dokumentacji medycznej czy też współpracy z personelem.

Ostatni moduł spotkania był złożony z dwóch ścieżek. Pierwsza dotyczyła tematów ściśle związanych z turystyką medyczną oraz potencjału rynków zagranicznych i zasad współpracy, natomiast druga skupiała zagadnienia prawne takie jak zgoda pacjenta na zabieg oraz poprowadzone przez mec. Katarzynę Fortak-Karasińską nadwykonania w NFZ.

Konferencja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i niewątpliwie odbiła się szerokim echem w branży medycznej, czego dowodem było uczestnictwo blisko 400 osób, 20 firm, a informacje o spotkaniu ukazały się w 25 prestiżowych magazynach oraz portalach branżowych. W opinii wielu uczestników, było to najbardziej wartościowe pod względem merytorycznym spotkanie w tej części Polski w ostatnim czasie. Przyczyni się do rozwoju polskiego sektora ochrony zdrowia. Następna edycja Ogólnopolskiego Forum Zarządzających w Medycynie również odbędzie się w Katowicach - planowana jest na maj 2016 roku.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij