W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat dynamicznie rozwinęły się techniki zabiegowe wykorzystywane w przezskórnym leczeniu schorzeń kardiologicznych. Obecnie wyposażenie pracowni uwzględnia między innymi spektrum zabiegów wykonywanych w ośrodku.

Obecnie w Polsce działa ok. 150 pracowni hemodynamiki. Aby zachować wysoką jakość zabiegów, Asocjacja Interwencji Sercowo-Naczyniowych PTK certyfikuje zarówno operatorów, jak i same ośrodki. Wyposażenie pracowni hemodynamiki musi uwzględniać między innymi spektrum zabiegów wykonywanych w ośrodku, plany ewentualnego rozwoju, a także – co w polskich warunkach wydaje się chyba najważniejsze – możliwości finansowe ośrodka.

Należy wspomnieć o najnowszym trendzie w kardiologii zabiegowej, czyli sali hybrydowej, która jest połączeniem pracowni hemodynamiki z reżimem sali operacyjnej. Sala hybrydowa, z jednej strony wyposażona w nowoczesną aparaturę medyczną do przezskórnych interwencji kardiologicznych, z drugiej posiadająca rozwiązania typowej sali operacyjnej, daje możliwość wykonywania skomplikowanych przezskórnych interwencji kardiologicznych czy naczyniowych, a w razie potrzeby ich konwersji do klasycznej operacji.

Zobacz więcej

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij