Efektywne wykorzystanie narzędzi jest możliwe tylko wtedy, gdy są one dopasowane do potrzeb i możliwości użytkownika – takie podejście należy stosować w przypadku niezbywalnego elementu procesu leczenia, jakim jest diagnostyka obrazowa.

Wyposażenie wykorzystywane w celach medycznych musi przede wszystkim spełniać warunki określone w Ustawie o wyrobach medycznych. Sprzęt, o którym traktuje niniejszy tekst, jest „aktywnym wyrobem medycznym do diagnostyki”. Zastosowanie mają tu:
• reguła 11, stanowiąca, że wyposażenie radiologiczne do diagnostyki należy do klasy IIa, a do radiologii zabiegowej – do klasy IIb,
• reguła 16, stanowiąca, że wyroby medyczne przeznaczone specjalnie do rejestracji diagnostycznych obrazów rentgenowskich (a więc kasety i błony rtg. lub płyty pamięciowe, elektronowe wzmacniacze obrazu oraz cyfrowe panele płaskie) zalicza się do klasy IIa.

(...)

Podstawową zasadą przy każdym zakupie powinna być dbałość o efektywność i możliwie najpełniejsze wykorzystanie instalowanego wyposażenia. Nieracjonalne jest zatem pomijanie opinii personelu bezpośrednio obsługującego przedmiot zakupu. Jego doświadczenie często pozwala unikać pułapek przetargowych.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij