Na konferencji spotkało się blisko 100 przedstawicieli kadry zarządzającej placówek medycznych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, konferencję wsparło również 16 partnerów reprezentujących prestiżowe czasopisma oraz portale branżowe.

Już tradycyjnie spotkanie zostało otwarte przez Krzysztofa Machę, wybitnego eksperta Pracodawców RP oraz wiceprezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, który w czasie swojej prelekcji zatytułowanej "Wyzwania medycyny, czyli gdzie szukać…… finansowania” przedstawił m.in. dane statystyczne dotyczące udziału w rynku publicznych i prywatnych podmiotów, a także omówił kluczowe procesy na rynku ochrony zdrowia w Polsce po roku 2014.

Kolejne wystąpienie poświęcone było bezpieczeństwu danych w placówce medycznej, gdzie szczegółowo zostały poruszone kwestie związane z monitorowaniem danych i kontrolą sieci. Dalsza część spotkania została podzielona na dwie ścieżki tematyczne, podczas których słuchacze mieli szansę dowiedzieć się więcej m.in. na temat dotacji unijnych, udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej, innowacyjnych rozwiązań w zarządzaniu podmiotami medycznymi, praw pacjenta czy też pakietu onkologicznego.

Ostatni moduł wydarzeni, był złożony z dwóch tematów. Pierwszym zagadaniem była prezentacja pt. „Replikacja i chmura obliczeniowa jako sposoby gwarantowanego dostępu do danych i obniżenia kosztów IT”. Wykład ten był prowadzony w jęz. ang. przez eksperta z firmy Zerto. Drugim tematem były „Zasady realizacji umów z NFZ oraz kontrole świadczeniodawcy”, czyli obszar tematyczny jak zawsze wzbudzający duże zainteresowanie. Nie obyło się bez kontrowersji i dużej ilości pytań.

Podsumowując, w konferencji wzięło udział blisko 100 osób, 14 firm, 18 prelegentów. W opinii wielu uczestników konferencja była doskonałą inspiracją do dalszej, jeszcze bardziej wzmożonej pracy, mającej na celu poprawę kondycji finansowej, bezpieczeństwa chorego i przede wszystkim jakości leczenia w polskim sektorze ochrony zdrowia.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij