Możliwość redukcji kosztów serwisowania aparatury medycznej w obecnych warunkach wydaje się być zadaniem graniczącym z niemożnością. Chwila refleksji zmienia jednak widzenie tego zagadnienia.

Jeszcze niedawno sprawność aparatu medycznego możliwa była do oceny wizualnej, wspartej prostymi pomiarami lub testami, a poziom inwazyjności aparatury – a tym samym poziom bezpieczeństwa pacjenta – był bardzo ograniczony. Gwałtowny postęp w elektronice – zastąpienie lamp elektronowych półprzewodnikami, a potem układami scalonymi, powszechność stosowania wielowarstwowych płyt do montażu owych układów scalonych, powszechność stosowania mikroprocesorów – sprawiły, że przy ocenie sprawności aparatu użytkownik polega przede wszystkim na informacji pochodzącej od tego aparatu, który po włączeniu informuje o poprawności działania (samotestowanie), a w przypadku uszkodzenia identyfikuje rodzaj usterki (samodiagnozowanie). Jednak z uwagi na stopień komplikacji przegląd okresowy aparatu lub jego naprawa wymagają od serwisanta nie tylko szerokiej wiedzy o urządzeniu, ale także specjalistycznych narzędzi, w tym niekiedy także dedykowanego oprogramowania oraz możliwości przejścia przez kody serwisowe (blokady) zakładane przez producentów aparatu.

Zobacz więcej

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij