Hemodynamika, jako metoda stosowana w kardiologii inwazyjnej, która jest oparta na zasadzie stosowania cewnika wewnątrznaczyniowego, niesie za sobą konieczność spełnienia istotnych wymogów w zakresie wyposażenia pracowni.

Optymalnym rozwiązaniem działu hemodynamiki jako działu o profilu inwazyjnym jest zaprojektowanie go w powiązaniu z częścią łóżkową jako odrębną, zamkniętą jednostkę szpitalną. Należy jednak liczyć się z faktem, że mogą być tam wówczas leczeni pacjenci wyłącznie szpitalni, w trybie stacjonarnym. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku większości zabiegów pacjenci i tak są przyjmowani do szpitala na minimum jedną dobę lub dwie doby, co można traktować jako pobyt krótkoterminowy, w zależności od rodzaju zabiegu i wymogów NFZ.

Podstawą dobrego wykonania i realizacji jest wykonanie projektu, który przewiduje nie tylko wszystkie konieczne w tego typu jednostce media, ale również wszystkie prace budowlane i instalacyjne związane z prawidłowym wykonaniem tego typu jednostki, co umożliwi jej bezkolizyjne działanie.

Zobacz więcej

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij