W dniach 11-12 grudnia, w Centrum Konferencyjnym firmy Comarch odbyło się spotkanie poświęcone zagadnieniom najnowszych rozwiązań teleinformatycznych wykorzystywanych w ochronie zdrowia.

Sympozjum zostało poprowadzone przez prof. zw. dr. hab. inż. Janusza Filipiaka, założyciela i prezesa zarządu firmy Comarch. Jak na wstępie Sympozjum wskazał moderator, popularność rozwiązań telemedycznych w placówkach rośnie ze względu na możliwość obniżenia kosztów działalności podmiotów, poprawę jakości świadczenia usług pacjentom, a także na dostęp dla lekarzy do najnowocześniejszych technik leczenia.

Coraz więcej aktywności w obszarze telemedycyny planuje m.in. Unia Europejska, jednak jak wskazano w wystąpieniach, wykorzystanie technologii ICT w ochronie zdrowia jest opóźnione o conajmniej 10 lat w stosunku do takich wdrożeń w innych praktykach biznesowych. Problemem jest m.in. złożoność danych medycznych, dla których przechowywania priorytetem powinno być bezpieczeństwo.

Współcześnie placówki medyczne mają możliwość skorzystania z szeregu rozwiązań, które ułatwiają rozwój teleopieki nad pacjentem, obniżając koszty działalności tych podmiotów. Duża rola we wprowadzaniu nowoczesnych technologii do szpitali przypada współpracy środowiska lekarskiego z firmami informatycznymi.

Podczas dwudniowego Sympozjum poruszono m.in. temat możliwości rozwoju telemedycyny w sektorze prywatnym i publicznym, wskazano doświadczenia wynikające z praktyki wdrażania telemedycyny w placówkach oraz opowiedziano o korzyściach "odmiejscowienia" obrazów radiologicznych. Na konferencji swoją premierę miała także aplikacja firmy Comarch - MedNote - która skierowana jest do indywidualnych praktyk lekarskich.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij