Anestezjologia jest specjalnością niezbędną przy wykonywaniu zabiegów chirurgicznych. Dziedzina ta w ostatnich latach niebywale się rozwinęła. Dotyczy to zarówno samej techniki znieczulania pacjenta, jak i sprzętu medycznego do tego przeznaczonego.

Należy zdawać sobie sprawę z ilości i złożoności informacji, które anestezjolog musi stale obserwować, kontrolować i przetwarzać. Do tej pory niestety nie udało się stworzyć tzw. „czarnej skrzynki”, która mogłaby integrować wszystkie pomiary oraz zapewnić automatyczną prawidłowość przeprowadzania procesu znieczulenia podczas operacji. Niektóre nowoczesne aparaty znieczulające posiadają funkcjonalność włączenia automatycznego systemu przechowywania dokumentów i danych, która pomaga w integracji niektórych informacji.

Zobacz więcej

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij