Niezależna organizacja KLAS ogłosiła wyniki rankingu Liderzy Kategorii 2017 – w kategorii przeglądarek obrazów medycznych pierwsze miejsce zajęła Agfa HealthCare.

Niezależna organizacja KLAS ogłosiła wyniki rankingu Liderzy Kategorii 2017 – w kategorii przeglądarek obrazów medycznych pierwsze miejsce zajęła Agfa HealthCare z XERO, przeglądarką zapewniającej dostęp do obrazów, filmów z badań, wyników oraz szeregu dokumentów i informacji z zakresu wielu specjalizacji. Tą nagrodą Agfa HealthCare kolejny raz potwierdziła pozycję lidera w zakresie rozwiązań z obszaru e-zdrowia i diagnostyki obrazowej na świecie. XERO zapewnia zaawansowane możliwości podglądu, konsultacji pomiędzy użytkownikami oraz udostępniania wyników i stanowi jeden z modułów kompleksowego rozwiązania, jakim jest platforma Enterprise Imaging.

Tegoroczną premierą na polskim rynku będzie między innymi nowy cyfrowy aparat RTG DR 800. Prawdziwie wielofunkcyjny system do radiografii, fluoroskopii, zaawansowanych zastosowań klinicznych. DR 800 jest wspierany przez Dynamic MUSICA. Doceniane przez radiologów na całym świecie oprogramowanie MUSICA do inteligentnej obróbki cyfrowych obrazów teraz firma prezentuje w wersji dynamicznej, procesującej również ruchome obrazy.