W dniach 5-7 kwietnia 2017 r. odbędzie się XXI edycja Warsztatów Kardiologii Interwencyjnej – Warsaw Course on Cadiovascular Interventions (WCCI).

Lokalizacja:
Warszawa
Data rozpoczęcia:
05.04.2017
Data zakończenia:
07.04.2017
Strona www:
http://wcci.pl/

WCCI jest oficjalną konferencją Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (AISN PTK) i jest przez nią akredytowana. Gromadzi ona kardiologów, kardiologów interwencyjnych, kardiochirurgów i innych specjalistów medycznych z całego świata. W tym roku będą wśród nich m.in.: Ivo Petrov (Bułgaria), Bagrat Alekyan (Rosja), Pranas Serpytis (Litwa), Lucian Zarma (Rumunia), Sebov Denys (Ukraina), Goran Stankovic (Serbia), Petr Kala (Czechy), Bela Merkely (Węgry), Stanislas Juhas (Słowacja) i wielu innych.

- WCCI to pierwsze warsztaty kardiologiczne w Polsce o takiej międzynarodowej skali i zasięgu z ponad dwudziestoletnim stażem. To już niewątpliwie tradycja dla całego światowego środowiska lekarzy specjalizujących się w chorobach sercowo-naczyniowych. Pierwsza edycja WCCI pod nazwą Zachodniopomorskich Warsztatów Hemodynamicznych odbyła się wiosną 1997 roku w Szczecinie i uczestniczyło w niej ponad sto osób. Dziś warsztaty gromadzą nawet 1000 osób i są jednym z najważniejszych wydarzeń kardiologicznych w Europie – wyjaśnia prof. dr hab. med. Robert Gil.

Program warsztatów co rok dopasowany jest do najnowszych osiągnięć i postępu medycyny. Jednocześnie przedstawione są sprawdzone i najskuteczniejsze terapie wraz z konkretnymi doświadczeniami i technikami najlepszych kardiologów na świecie.

Głównymi tematami tegorocznej edycji będą:

  • zabiegi hybrydowe, czyli współpraca kardiologa i kardiochirurga
  • przezcewnikowe leczenie wad zastawkowych serca
  • przezskórna angioplastyka w wielonaczyniowej chorobie wieńcowej
  • leczenie ostrych zespołów wieńcowych
  • zamykanie uszka lewego przedsionka oraz nieprawidłowych połączeń wewnątrzsercowych
  • postępy w przezskórnym leczeniu chorób tętnic obwodowych, ze szczególnym uwzględnieniem angioplastyki tętnic szyjnych

Multimedialne prezentacje, symultaniczne konferencje oraz interaktywne warsztaty praktyczne organizowane są przez Fundację Wspierania Kardiologii Interwencyjnej i odbywają się pod patronatem Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA oraz Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Warszawie.

Szczegóły na stronie: www.wcci.pl