Po 17 miesiącach prac przygotowawczych rozpoczęło funkcjonowanie centrum seniora Angel Care we Wrocławiu – nowoczesna placówka zapewniająca kompleksową opiekę osobom starszym.

Nowy ośrodek powstał w budynkach po dawnym szpitalu – jeden z nich wzniesiono pod koniec XIX wieku, a drugi dobudowano w latach 30-tyc XX wieku. W ciągu 17 miesięcy budynki przeszły generalny remont
i przystosowane zostały do nowej funkcji. Charakter architektury został zachowany, budynku odzyskały historyczne piękno, a obok zostało dobudowane skrzydło administracyjne. Na dziedzińcu powstał zielony ogród, odseparowane od ulicy miejsce spacerów i relaksu. Całość tworzy kompleks Angel Care.

– Otworzyliśmy we Wrocławiu nowoczesne i zaspokajające wszelkie potrzeby seniorów centrum. To prawdopodobnie pierwszy tak kompleksowy ośrodek w Polsce – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestor Angel Care. – Priorytetem jest dla nas zapewnienie bezpieczeństwa, profesjonalnej opieki oraz aktywizacja fizyczna, społeczna i intelektualna. To czynniki, które sprawiają, że poprawia się jakość życia.

Centrum Angel Care jest podzielone na trzy niezależne części, a każda z nich spełnia określoną funkcję. Jedną z nich są partamenty dla seniorów z usługami i opieką medyczną przeznaczone dla seniorów, którzy w miarę swoich możliwości chcą pozostać niezależni, a jednocześnie mieć zapewnione bezpieczeństwo
i opiekę medyczną, a także łatwy dostęp do aktywności wzbogacających codzienne życie. Apartamenty dla seniorów z opieką medyczną to pierwsza tego typu usługa w kraju. Przeznaczone są na wynajem, ale można je traktować jako swój własny dom. Jednak w odróżnieniu od domu czy mieszkania, apartament Angel Care ma wszelkie udogodnienia dla osoby starszej, a mieszkaniec może w każdej chwili liczyć na opiekę medyczną oraz dostęp do wielu wzbogacających życie aktywności – zarówno fizycznych, jak też intelektualnych czy społecznych.

– Wynajmując apartament, osoba starsza pozostaje niezależna, może dowolnie planować dzień, a jednocześnie wie, że może liczyć na dyskretną opiekę i wsparcie naszego personelu. W Angel Care seniorzy mają gwarancję bezpieczeństwa, odczują ulgę w wykonywaniu codziennych obowiązków, a dodatkowo mogą spędzać czas wśród osób w podobnym wieku i z podobnymi zainteresowaniami – mówi Ron Ben Shahar. – Zapewniamy optymalne warunki do tego, aby szczęśliwie się starzeć.

W ramach ośrodka funkcjonuje także Dom Opieki przeznaczony dla osób, które wymagają stałej opieki medycznej i profesjonalnej pomocy podczas wykonywania codziennych czynności. Opieka jest dopasowana do indywidualnych potrzeb seniorów.

– Profesjonalna opieka medyczna, dostrzeganie i reagowanie na choroby współistniejące pomaga w zapobieganiu rozwojowi choroby, a także w złagodzeniu ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu – mówi prof. Michael Davidson, ceniony w świecie psychogeriatra, współzałożyciel Angel Care. – Mieszkańcy Domu Opieki mogą liczyć na złagodzenie dolegliwości, a ich rodziny, poprzez zapewnienie opieki na najwyższym poziomie, otrzymują gwarancję spokoju.

Placówka posiada także osobną jednostkę zapewniającą opiekę osobom chorym na Alzheimera – Centrum Chorób Demencyjnych.

Angel Care zapewnia opiekę specjalistów, w tym geriatrów, fizjoterapeutów i dietetyków a także oferuje wsparcie neurologa, psychiatry i specjalisty chorób wewnętrznych. Teraz rozwijający się w szybkim tempie obiekt otwiera kolejne sekcje i prowadzi nowy nabór. Poszukiwani są ludzie z wykształceniem medycznym i pielęgniarskim. Zatrudnienie w nowoczesnym ośrodku może znaleźć kilkadziesiąt kolejnych osób.

Kontakt:

www.angel-care.pl

praca@angel-care.pl